Toki Tapu Kaydını Üzerine Almayana Hukuksal İşlem Başlatacak!


0

KAMUOYU DUYURUSU

7 Aralık 2020

          Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Topu Konut İdaresi Başkanlığı ilgili bankalar aracılığı ile “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi” karşılığı satın alınmış, borcunun bitmesine rağmen tapu kaydını üzerine almayan vatandaşlara yönelik; Tapu devir işlemlerini 30 gün içinde tamamlamamaları halinde İdaremizce gerekli hukuksal işlemlerin başlatılacağına yönelik SMS ve posta yolu ile uyarı yazısı gönderilmiştir.

          İdaremize gelen birçok şikâyette 0531 678 61 …. nolu telefon üzerinden arandıklarını ve arayan şahsın kendisini tapu merkezi olarak tanıttığı; tapu işlemlerini başlattıklarını ve vereceği iban numarasına para yatırmaları halinde işlemin tamamlanabileceği yönünde telefonlar aldıklarını beyan etmişlerdir. İdaremizce İlgili telefon numarası üzerinden yasal işlem başlatılacaktır.

İdaremizce tapu devir işlemleri, Banka Şubeleri aracılığıyla yürütülmekte olup; telefon veya SMS ile iletişime geçilerek IBAN/hesap numarasına para yatırılması İdaremizce istenmemektedir. Gelen telefon/SMS’lere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

diye duyuru yaptı. Toki’den Ev sahibi olanlara duyurulur.

Kaynak: https://www.toki.gov.tr/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0