TOKİ Kiracılara Ödemeyi Daire Teslimine Kadar Dondurmalı!(Örnek Dilekçe İndir)


0

TOKİ Kiracılara Ödemeyi Daire Teslimine Kadar Dondurmalı!(Örnek Dilekçe İndir)

İnsaatteknolojisi.net olarak her zaman halkın mağduriyetlerinin çözülmesi noktasında elimizden geleni yapma taraftarı olduk. Gördüğümüz bir mağduriyetin çözülmesi adına gündem oluşturmak bizim var oluş amacımızın tam merkezindedir. Bilindiği üzere TOKİ Türkiye’de Milyonları ev sahibi yaptı. Genel anlamda karnesi çok iyi olan TOKİ ve müteahhitleri zaman zaman mağduriyetlerin yaşanmasına sebep olabilmektedir. Geciken daire teslimatı daire sahiplerini özelikle de kirada oturan vatandaşları etkilemekte bu etki aile huzurunun bozulmasına kadar gidebilmektedir. İnsanlar hem kira ödeyip hem de evlerin taksitini ödeme noktasında ekonomik sınırlarını zorlamaktadır. Evet, belki sözleşme ortada bunu bilerek kabul edildi fakat son zamanlarda yaşanan anormal ekonomik hareketlilik gelir gider hesaplarını alt üst etti. TOKİ bu noktada devletin gücünü arkasına alarak ödemelerin ertelenmesi noktasında yardımcı olabilecek güce ve tecrübeye sahiptir.

Vatandaşlar TOKİ ödeme Dondurma İçin Beklenti İçerisinde!

TOKİ, birçok tipte vatandaşa daire yapmaktadır. Alt gelir gurubunda ödemeler daire teslimi ile başlarken örneğin B tipi, Diğer tiplerde durum farklıdır. İnsaatteknolojisi.net olarak sizlere bir dilekçe paylaşmak istiyoruz. Sonuç ne olur bilinmez fakat mağduriyetin duyurulması adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Dilekçemizi kendi bilgileriniz ile doldurarak TOKİ ya da Cimer’den ilgili kuruma iletebilirsiniz.

İşte TOKİ Ödeme Erteleme veya Dondurma İçin Dilekçe Örneği

                                                                     25.03,2019

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

İlgili Kuruma

Ben……425………….. TC kimlik numaralı ……adem tokioğlu… 2019 yılında …İstanbul… İli …Sultanbeyli ilçesi.. Fatih mahallesi 425 konut projesi kapsamında bulunan C1-14 Daire 25’in sahibiyim. Mevcut ekonomik şartlar hem kira hem de ev taksiti ödememi imkânsız kılmaktadır. Oluşan mağduriyetimin giderilmesi amacı ile Taksitlerimin dondurularak dairemin teslimi ile birlikte başlamasını ilgili kurumdan beklemekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

                                                                                                                                                             İSİM SOYİSİM

                                                                                                                                                  İMZA

Renklendirilmiş Alanları kendi bilgilerinize göre düzenleyerek kuruma iletirseniz belki bir sonuç alabilirsiniz. Yaşanan mağduriyetin giderilmesi umudu ile…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0