Polizolan Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar,


1

Polizolan Nedir ? Ne İşe Yarar

Polizolan: Şeffaf, slikon, su bazlı katlılı İç ve dış cephelerde kullanılan rutubet önleyen izolasyon malzemesidir. Polizolan astar sürülen yüzeylerde rutubet geçirgenliği ve su emiciliği çok daha az olacaktır. Özellikle iç cephelerde Alçı sıva imalatları tamamlanıp zımpara vurulduktan sonra kullanılan bu astar sürülmeden önce yüzey tozdan arındırılmalıdır.

Polizolan astar vurulmadan önce yüzey hazırlığı nasıl yapılır

Yeni boyanacak ya da eski boyalı yüzeyler farketmeksizin toz ve kirden arındırıldıktan sonra tek kat olarak uygulanır. Polizolan astar vurulacak yüzeylerde tamirat yapılması gerekiyorsa polizolan astar sürümü öncesi yapılmalıdır.

Polizolan İzolasyon Astarı Karışım Oranı

Polizolan astar 1/1 oranında su katılarak inceltilmelidir. Kullanılacağı yüzeye göre uygulama talimatlarında karışım oranı farklılık gösterebilir. Yaklaşık 1 saatte kuruyacaktır.

Polizolan uygulaması nasıl yapılır?

Bu malzeme vurulduğu yüzeyde saydam parlak bir görüntü ile fark edilir. Yalnız dik açı ile karşıdan bakarsanız odanın ışık durumuna göre göremeyebilirsiniz. Uygulama sırasında Dış İç cephe rulosu, Saten rulo ve fırça ile uygulama yapılır. Lokal yada yüzeyin tamamına uygulanır.

Polizolan Fiyatları

2,5 litre polizolan astar fiyatı 2021 yılı fiyatı yaklaşık 70 Türk Lirasıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1