Çantayla Para Kazandıran Meslek: Müteahhit Nasıl Olunur?


0

Müteahhit Nedir?

Bir yapının inşası sırasında ana yüklenici görevini üstlenendir. Peki, Türkiye’de en çok kazananların mesleği olan müteahhitlik nasıl yapılır? Kimler müteahhit olabilir.

Müteahhit Olabilmek için; Müteahhitlik belgesine sahip olmak gerekir. Bu belgeyi alabilmek için ise Mimar ya da mühendis olmanız gerekmemektedir. Gereken şartları sağlayan herkes Müteahhitlik yapabilmektedir.Genellikle serbest Mali müşavirlikler tarafından Müteahhit adayı adına çıkarttırabilir.

Müteahhit Olmak İçin Büyük Paralar Gerekir Mi?

Ne yazık ki bu sorunun cevabı çoğu zaman evet! Bazı ekstremdurumlar hariç bu durumlara örnek olarak melek yatırımcı kavramını elealabiliriz. Kimi insanlar büyük paralara sahip olmalarına rağmen herhangi biryatırım yapmazlar yapamazlar. Bu tarz insanlar güvendikleri projelerineinandıkları kişiler ile iş yapmayı tercih edebilir. Bunun dışında bir yapsat müteahhidikenarda 1 milyon ile girmeli bu işe. Aksi kumar olur. Kimilerinin kumarı sonuçverip topraktan yapacağı satışlar ile belki başarıyı yakalayabilir ama büyükoranda bu kumar sonu büyük maddi kayıplarla sonuçlanır.

Dikkat Çanta Bazen Boş Olabilir

Türkiye’de inşaat sektörü ile uğraşarak büyük parakazananların sayısı bir hayli fazla Evet, bu gerçeklik payı oldukça yüksek biriddiadır. Fakat durum her zaman sizi her zaman Ağaoğlu yapmaz. Bazen işler tersgider ve elde avuçta olan geçmiş birikimlerinizi de kaybedebilirsiniz. Durumunciddiyetinin anlaşılması adına binlerce inşaat mühendisi, Mimar tarafındankurulan firmaların her ne kadar teknik alanda bilgi sahibi olsalar bileuygulama sıkıntılarından ötürü battığı bir gerçektir.

Gelecekte MüteahhitlikHayali Olan Girişimcilerden Ricamız

Gelecekte yapacağınız konutlarda tek derdiniz para kazanmak olmasın. Unutmayınız ki sizin para kazanma aracınız olan evler iş yerleri birilerinin hayatını geçireceği alanlar olacaktır. Oturmayı hayal ettiğiniz evleri inşa ediniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0