Katil Kim? Deprem Mi İhmaller Mi ?


361
1k Paylaşım, 361 Beğeni

Deprem Ülkemizin gerçeği, Üstelik çok yakında bizi bir felaket beklemekte. Tam olarak beklenilen İstanbul depreminden bahsediyorum. Ülke olarak yapılması gerekeni biliyoruz fakat bir türlü bu konuda yeterli çalışmaları yapmıyoruz. Üstelik depremlerin bu kadar canımızı yakmasına rağmen. Çürük binalar bilinçsiz insanlar ve yokluk yaşanacak depremde olası hasarın şiddetini de arttıracaktır. Peki İnsan hayatı bu kadar önemsiz mi?

Millet Bahçeleri Yerine Deprem Korunma Merkezleri İnşaa Edilmelidir!

Ülkemiz ekonomik olarak zor bir eşikten ilerlerken Yöneticilerimiz kemer sıkma politikasına en olmaz sektörden başladı. İnşaat sektörü durağan ekonomiden ilk kurşunu yiyen sektör oldu. Fakat beraberinde birçok sektöründe kepenk kapatmasına neden oldu. Bu günlerde sektör yavaş yavaş toparlanmakta olsada kemerin en fazla sıkıldığı dönemlerde bir yandan millet bahçesi projeleri yapılmaktaydı. Evet 2013 yılı ekonomisi şahlanmış bir Türkiye için temel ihtiyaç olabilecek millet bahçeleri projeleri halkın çoğunluğu açısından oldukça gereksiz ve yüksek maliyetlidir. Öyle sanıyorum ki millet bahçelerine harcanılan paralar ile olası İstanbul depremi için çok verimli önlemler alınabilir. Açacağı yaraların büyüklüğü tahmin edileceğin oldukça üstünde olacak bu deprem yaşanmadan gerekli önlemleri sadece devletimizden beklemeyerek kişisel önlemlerimizi almamızda büyük fayda var. Bu önlemlerin ilki oturduğumuz evin sağlam olup olmadığını analiz ettirmek. 1999 depremi sonrası yapılan binaların hemen hepsi sağlam diyebiliriz. Tabi inşa sırasında müteahhit yada ustaların yönetmeliklere uyduğu ve gereken kontrollerin yapıldığı varsayımı üzerinden bu şekilde yorumluyoruz.

Size Çok Lazım Olacak Deprem Çantası

Çok büyük maliyetler gerektirmeyen bu çantayı biran önce toplayınız. unutmayın deprem değil ihmaller öldürmektedir. Deprem çantası ile bir ilk yardım seti kurmuş olursunuz acil durumlarda kullanacağınız bu çanta ile sadece kendi hayatınızı değil kazazedelerin hayatlarına da dokunma fırsatı elde edebilirsiniz.

Deprem Çantasında Neler Bulunmalı Videomuzu İnşaat Teknolojisi Youtube Kanalımızdan İzleyebilirsiniz. Yorumlarınız ile sizlerde Deprem için alınabilecek önlemleri iletiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

361
1k Paylaşım, 361 Beğeni
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF