Karakalem Bir Resmi Autocad DWG Çizimine Dönüştürme


0

Karakalem Bir Resmi Autocad DWG Çizimine Dönüştürmek için birden fazla Program kullanmanız gerekecek. Aslında Autocad içerisine resmi atıp üzerinden çizim yaparak bunu yapabilirsiniz fakat katlanmanız gereken zahmet çok daha fazla olacaktır. Ayrıca bunun için hatırı sayılır bir zaman ve emek harcamanız gerekmektedir. Oysa bunu adobe illustrator programından bir kaç işlem ile çok daha basit ve dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Üstelik elde edeceğiniz çizimler sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Dilerseniz Madde madde Karakalem bir çizim yada resmi nasıl dwg dosyası haline dönüştüreceğinize geçelim.

Öncelikle çizime dönüştürmek istediğiniz resmi Adobe illustrator programında açınız.

Ben Örnek olarak bu resmi seçtim…..
Adobe illustrator Programında resmi açtık

Resmi illustrator programını attıktan sonra yapmanız gereken ilk işlem ok işareti ile belirtilmiş olan görüntü izleme bölümüne tıklamak olacaktır.

bir sonraki işlemimiz ise yine ok ile belirtilen genişlet bölümüne tıklamak.

Genişlet komutunu tıkladığımız anda mevcut resim yada çizim otomatik olarak autocad çizimi haline dönüşecektir. Oldukça basit olan bu yöntemi kullanarak saniyeler içerisinde resim yada çizimleri dwg çizimlerine dönüştürerek autocad üzerinden çizimler üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Dilerseniz adobe üzerinde ve autocad üzerinde çizim nasıl görünecek hemen bakalım.

İşte Karakalem Bir Resmi Autocad DWG Çizimine Dönüştürme Yöntemi İle Elde Edilen Sonuç

Ve Daha Önce Bu yöntem ile Çizime Dönüştürüp PNG olarak aldığım bir kaç Çıktı.

Yorumlarınız ile Desteklemeyi unutmayınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0