İnşaat Teknikeri Maaşları 2019


360
993 Paylaşım, 360 Beğeni

Şantiyelerin vazgeçilmezleri arasında olan bu insanlar gerçekten hak ettikleri ücreti alabiliyorlar mı? Bence hayır. Bir usta yevmiyesi 2018 sonları itibari ile 130-150 Lira arasındadır. Bu demek oluyor ki aylık 4500 Liraya kadar gelir elde edebilmektedir. Günümüzde inşaat teknikerleri maaş ortalamaları 3000 Lira civarında iken bu işin eğitimini almış ve üzerine yüklenen yoğun tempoyu sesini çıkarmadan yapan şantiyede sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen kişiler daha fazla almalı.

Aslına bakarsanız her insan kendi fiyatını kendisi belirler. Çoğu firma daha yüksek fiyatlara razı iken bahsi geçen teknik personeller kendilerini doğru pazarlayamadığı için çok daha ucuz fiyatlara çalışmak zorunda kalıyorlar. Unutulmamalıdır ki maaşınızı bir kere konuşabileceksiniz. Bunun için ilk iş görüşmesinde özgüveni yüksek imaj sergilemek zorundasınız. Maaş konusunda beklentilerinizi dile getirmekten çekinmeyin. 

İnşaat Teknikeri 2019 Maaş Beklentisi 

Muhtemeldir ki asgari ücret 2000 Lira civarında olacaktır. Milyonların döndüğü inşaat sektöründe 3000 Lira sizin için asgari değer olmalıdır. İşinize ve kendinize güvenin pazarlık yapma şansınız olacaksa bunu 4500 Liradan kapı açın. Emin olun hep birlikte bunu başarabilirsek mühendis, mimar ve inşaat teknikeri maaşları ortalaması yükselecektir. Ustalar ile ilgili geçen bölümü biraz daha açmak isterim onların emeklerine saygımız sonsuz onlar olmadan biz hiçiz fakat yaptığımız işin karşılığında isteriz ki maaşlarımız hem bedenen hemde fizik olarak  yorulmanın karşılığı olsun. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

360
993 Paylaşım, 360 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Yandex.Metrica