Çanakkale Depremi Acı Tabloyu Ortaya Çıkardı


0

İnsaatteknolojisi.net olarak aralıklı olarak dikkat çektiğimiz deprem gerçeği kendini tekrar hatırlattı. Çanakkale’de yaşanan 5 büyüklüğünde ki deprem de Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “İlk yaptığımız hasar tespit çalışmaları neticesinde Ayvacık’da toplamda 12 köyümüzde 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 camimiz hasar gördü” dedi. Deprem süresi ve büyüklüğü ile daha büyük hasarlar ile karşımıza çıkabilirdi!

Yaşadığınız Ev Depreme Ne Kadar Dayanıklı?

Şimdi oturup bu sorunun bir cevabını düşünün! Gerçekten ikamet ettiğimiz yapılar depreme dayanıklı mı? olası bir deprem de neler yaşayacağız! Dönüşüm projelerinin hızlandırılması gerekmektedir. Beklenen büyük deprem öncesi telafisi güç maddi kayıpların ve en önemlisi Can kayıplarının yaşanmaması için en büyük görev başta Devletimize daha sonra ise İş insanlarına düşmektedir.

Dip Not: İstanbul Kartalda yakın zaman önce çöken binadan alınan numunelere göre en düşük beton sınıfı C3 olduğu tespit edildi. Bilmeyenler için binalarda Grobeton olarak kullanılan betonun sınıfı C10! Düşünün ki bina Temel altına yalıtım öncesi dökülen betondan daha zayıf bir beton sınıfı ile adeta cinayet işlenmiş.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF