Barış Pınarı Harekatı Sonrası İnşaat Sektörünü Neler Bekliyor


397
1.4k Paylaşım, 397 Beğeni

Barış Pınarı Harekâtı Sonrası İnşaat Sektörünü Neler Bekliyor

Yazıyı kaleme almak için doğru zaman olup olmadığını saatlerce düşündüm. Fakat görüyorum ki bizim orada ne işimiz var sesleri mevcut operasyona zarar vermekte ve buna bir şeyler söylenmesi gerekmektedir. İnsanlarımızın bizim orada devletimizin güvenliği ve yükselmesi adına bulunduğunu bilmesi kazanımlarımızı idrak etmesi adına harekat sırasında en azından bilgi verici bir makale olmasının uygun olacağını düşündüm. (Asla niyetim ordumuz operasyondayken şunu kazanırız bunu kazanırız değildir. Aksine Ordumuza moral verecek olan biz milletiz ve milletimizin orda neden bulunmamız gerektiğine inşaat sektörü üzerinden bir yorum getirmeye çalıştım.)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uzun mücadelesi sonrası ABD bölgeden çekildi. Bunun hemen sonrasında başlayan Barış Pınarı Harekâtı ile Türkiye Suriye sınırları içerisinde bir güvenli bölge inşa etme amacında. Daha önce bunun benzerlerini Celabrus ve Afrin şehirlerinde görsek de bu denli geniş bir hatta güvenli bölge oluşturmak ve öncesinde bu bölgeyi terörden arındırmak oldukça zor olacaktır. Harekâtın hemen başında TSK ve Paydaşlarına başarılar diliyor ve Burunları bile kanamadan yurda dönmelerini temenni ediyoruz.

Barış Pınarı Harekâtı Neleri Getirecek!

Bu harekât hiç kuşkumuz yok kısa sürede başarı ile sonuçlandırılacak. Peki, Ülkemiz terör tehdidini alt etmenin yanı sıra bu bölgede savaşarak ne kazanacak. Öncelikle belirtmek isteriz ki Suriyeli sığınmacıların yurtlarına dönmeleri sağlanacak. Bu durum ile ülke içerisinde Kira fiyatlarından tutunda İş imkânlarına kadar birçok alanda halkın refahında artış gözlemlenecek. Bunun yanı sıra Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgede yapılacak olan birçok yeni yerleşim yeni iş ve imkân fırsatlarını da beraberinde getirecek. Şuan için Ülkemiz adına harekâtın kayıpsız tamamlanması temennisi ile yazımızı noktalıyoruz. İnşallah harekâtın tamamlanmasının ardından durumu ayrıntılı olarak ele alacağız. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Birliğimiz daim olsun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

397
1.4k Paylaşım, 397 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Yandex.Metrica