Atatürk Havalimanı Ve Sancaktepe Pandemi Hastanesi İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Ülkenin büyük bir bölümünü evlere kapatan malum virüs ile mücadele için iki yeni hastane yapılmakta.


0

Ülkenin büyük bir bölümünü evlere kapatan malum virüs ile mücadele için iki yeni hastane yapılmakta. Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’ye yapılacak hastaneler için çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.Bu hastanelerden birisi  Atatürk Hava limanı bir diğeri ise Sancaktepe askeri bölgesinde hızla ilerlemektedir. Daha önceden 45 gün içerisinde bitirilmesi planlandığı hastanelerde son durum ise hızlı ilerle kaydedildiğini gösteriyor. Sancaktepe koronavirüs hastanesinde son durum Kazı çalışmaları kısa sürede bitirilen hastanenin Temel koruma betonu dökülmüştür.

Daha önceden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 45 gün içinde bitirileceğini söylediği hastanelerin vaad edilen zamanda yetişip yetişmeyeceği merak konusu. Virüs ile mücadeleyi bambaşka bir boyuta taşıyacağı kesin olan hastanelerin bitmesi ile Pandemi hastanesi olarak kullanılacağı bilinmektedir. Ayrıca hastaneler 1000’er yatak kapasiteli olacaktır.

Ülke ve dünya gündeminden biran önce çıkmasını temenni ettiğimiz pandemi ile mücadele, sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları sayesinde başarı ile sürdürülürken iyileşen hasta sayısında ki artış dikkat çekmektedir. Tüm dünya’da ekonomileri altüst eden bu musibetten biran önce kurtularak sokaklara özgürce çıkabileceğimiz günleri iple çekiyoruz. Tüm sektörler de olduğu gibi inşaat sektöründe derinden sarsan virüs belasından kurtularak şantiyelerde buluşmak ümidi ile  Evde kalın Sağlıcakla kalın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0