İnşaat Teknikeri Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!


382
1.2k Paylaşım, 382 Beğeni

İnşaat Teknikeri Kimdir

Meslek yüksek okullarının inşaat teknolojisi bölümünü bitirerek inşaat teknikeri olabilirsiniz. İnşaat teknikeri aldığı eğitim ile inşaat mühendisinin alığı eğitim arasında pek fark yoktur bir nevi mühendislik alanında işlenen derslerin sıkıştırılmış hali ile eğitim alırlar. Halkın gözünde Her zaman mühendis Tekniker ayrımından söz edilebilir fakat mesleki hayatta durum sandığınız gibi değildir.  Mesleki anlamda kendini geliştirmiş bir inşaat teknikeri birçok mühendisten daha çok tercih edilir. Daha bitirim olurlar ve daha az maaşla çalışırlar. Sahaya hakimiyet konusunda mühendislere göre üstündürler. Tabi ki mesleğinde iyi olan mühendisleri ayrı tutmak gerekir. Aldığı eğitimin doğal sonucu olarak kalifiye mühendis her ne kadar rastlanılması zor olsa da teknikerlerden iyidir.

İnşaat Teknikerleri Ne İş Yapar

Bir inşaat teknikeri şantiyede hemen hemen mühendisle aynı işleri yapmaktadır. İnşaat teknikeri yeri gelir metraj yapar yeri gelir hak ediş yapar yeri gelir saha da imalat takibi yapar kimi zaman taşeron imalat programı yapar. Şantiye şefi olur (resmiyette olamaz) kısacası inşaat teknikeri saha da olup biten her şeyi üstüne bildirmek üstüyle beraber çözüm üretmek üretilen çözümü sahada uygulatmak ile görevlidir.

İnşaat Teknikeri Nerelerde Çalışabilir

İnşaat Teknikeri adından da anlaşılacağı gibi tüm inşaat alanlarında çalışabilmektedir. Alacağı görevler değişse de bu değişmeyecektir. 2 yıllık olması onu herhangi bir alanda geri bırakmayacaktır.

İnşaat Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır

Bu sorunun birden fazla cevabı vardır. Mevcut teknikerin mesleki tecrübesi kendini pazarlama yeteneği çalıştığı iş ve kurum olarak değişiklik göstermektedir. Kabaca bir aralık belirlemek gerekirse 3500-….. Türk lirası diyebiliriz. Tabi ki bu fiyatların altında ve çok üzerinde çalışan inşaat teknikerleri de mevcuttur.

2018 İnşaat Teknikerliği Taban Ve Tavan Puanları

İnşaat Teknikeri

Taban puan 169,06738 Sıralama 1.520.884

Tavan Puan 406,5952 Sıralama 97.082

Olarak görülmüştür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

382
1.2k Paylaşım, 382 Beğeni

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Yandex.Metrica