İnşaat Teknikeri Maaşları 2019


359
992 shares, 359 points

Şantiyelerin vazgeçilmezleri arasında olan bu insanlar gerçekten hak ettikleri ücreti alabiliyorlar mı? Bence hayır. Bir usta yevmiyesi 2018 sonları itibari ile 130-150 Lira arasındadır. Bu demek oluyor ki aylık 4500 Liraya kadar gelir elde edebilmektedir. Günümüzde inşaat teknikerleri maaş ortalamaları 3000 Lira civarında iken bu işin eğitimini almış ve üzerine yüklenen yoğun tempoyu sesini çıkarmadan yapan şantiyede sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen kişiler daha fazla almalı.

Aslına bakarsanız her insan kendi fiyatını kendisi belirler. Çoğu firma daha yüksek fiyatlara razı iken bahsi geçen teknik personeller kendilerini doğru pazarlayamadığı için çok daha ucuz fiyatlara çalışmak zorunda kalıyorlar. Unutulmamalıdır ki maaşınızı bir kere konuşabileceksiniz. Bunun için ilk iş görüşmesinde özgüveni yüksek imaj sergilemek zorundasınız. Maaş konusunda beklentilerinizi dile getirmekten çekinmeyin. 

İnşaat Teknikeri 2019 Maaş Beklentisi 

Muhtemeldir ki asgari ücret 2000 Lira civarında olacaktır. Milyonların döndüğü inşaat sektöründe 3000 Lira sizin için asgari değer olmalıdır. İşinize ve kendinize güvenin pazarlık yapma şansınız olacaksa bunu 4500 Liradan kapı açın. Emin olun hep birlikte bunu başarabilirsek mühendis, mimar ve inşaat teknikeri maaşları ortalaması yükselecektir. Ustalar ile ilgili geçen bölümü biraz daha açmak isterim onların emeklerine saygımız sonsuz onlar olmadan biz hiçiz fakat yaptığımız işin karşılığında isteriz ki maaşlarımız hem bedenen hemde fizik olarak  yorulmanın karşılığı olsun. 


Like it? Share with your friends!

359
992 shares, 359 points

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Nefret Nefret
0
Nefret
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlendim Eğlendim
0
Eğlendim
geeky geeky
0
geeky
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Hıhhıhıh Hıhhıhıh
0
Hıhhıhıh
Aaa Aaa
0
Aaa
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir